Impregnaty

W tej kategorii znajdują się impregnaty które są przeznaczone do malowania i zabezpieczenia przedmiotów drewnianych (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.). Zabezpiecz odpowiednio drewno, by wyglądało pięknie przez długi czas!

Impregnaty do drewna to substancje chemiczne lub mieszaniny, które są stosowane w celu zabezpieczenia drewna przed działaniem czynników atmosferycznych, szkodników, grzybów i innych czynników zewnętrznych. Ich głównym celem jest ochrona drewna przed wilgocią i zapobieganie jego gnicia, pękaniu czy deformacji.

Jaki impregnat do drewna ?

Wybierają impregnat ochrony do drewna trzeba uwzględnić rodzaj drewna, jego przeznaczenie oraz pożądane efekty. Przeczytaj instrukcje producenta, aby wybrać odpowiedni produkt.

Kolory impregnatów. 

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór kolorów impregnatów do drewna, wszystkie produkty są renomowanych marek, najwyższej jakości przez co spełniają wszystkie normy. Kolory impregnatów do drewna można dobrać zgodnie z panującymi trendami lub pozostać przy klasyce. 

Dlaczego drewno bez ochrony impregnatu się niszczy?

Otóż drewno jest naturalnym materiałem, który jest podatny na działanie wilgoci, grzybów, pleśni, owadów i innych czynników zewnętrznych. Bez odpowiedniej ochrony, drewno może ulec gnicie, pękaniu, deformacji i utracić swoje strukturalne właściwości.

Wilgoć jest jednym z głównych wrogów drewna. Drewno chłonie wilgoć z powietrza, gleby czy deszczu. W rezultacie może pękać, rozwarstwiać się, a nawet gnić. Impregnaty do drewna tworzą barierę ochronną, która ogranicza wchłanianie wilgoci, co zapobiega szkodom i utrzymaniu stabilności drewna.

Grzyby i pleśnie również stanowią zagrożenie dla drewna. Rozwój tych mikroorganizmów na powierzchni drewna może prowadzić do jego rozkładu. Impregnaty zawierające substancje antygrzybiczne działają skutecznie w zapobieganiu infekcji grzybami i pleśniami, utrzymując drewno wolne od uszkodzeń.

Owady, takie jak termitów czy korniki, również mogą powodować znaczne uszkodzenia drewna. Impregnaty zawierające substancje odstraszające lub zabijające owady mogą skutecznie chronić drewno przed ich atakiem.

Warto podkreślić, że ochrona drewna impregnatem ma również znaczenie estetyczne. Impregnaty nie tylko chronią drewno, ale także nadają mu piękny wygląd, podkreślając naturalną strukturę i kolory drewna.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 518 775 392
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium